Anna Pacuk

Jestem starszą harcerką w 129 BDSH im. Jana Rodowicza "Anody". Jestem w zastępie "Agricola".

Nasze chusty są brązowe i mają czarne lamówki. Na mundur nie przyszywamy żadnych sprawności według powiedzenia "mundur to nie choinka". Na prawie każdym wyjeździe organizowany jest alarm mundurowy. Wtedy musimy ubrać się w mundury w maksymalnie 3 minuty. Później meldujemy się drużynowej lub przybocznym. Wychodzimy z miejsca wypoczynku i idziemy zazwyczaj poza miasto czy wieś. Na każdym z alarmów, ktoś coś dostaje. Pisząc "coś" mam na myśli chustę lub składa przyrzeczenie harcerskie. Choć zdzarzają się np. mundury w plamy - kolejny stopień wtajemniczenia - półprawność czy pełnoprawność w drużynie lub szczepie.

W naszym szczepie - "Pomarańczarnia" - są trzy jednostki - gromada zuchowa, drużyna harcerska i drużyna starszoharcerska.

 

 

Moim ulubionym zespołem jest australijski zespół 5 seconds of summer. Powstał w 2011r. w Sydney. W jego skład wchodzi Luke Hemmings, Michael Clifford, Calum Hood i Ashton Irwin. Popularniejsi stali się dopiero po trasie One Direction - " Take Me Home Tour". 15 czerwca 2018r. wydali swój najnowszy album - "Youngblood".Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl